راهنمای کاربران سایت ولایت

 

با استعانت از ايزد منان و تلاش همکاران جهت استفاده بهتر از مباني انديشه‌هاي اسلامي، سایت مدیریت آموزش‌های آزاد (طرح ولایت) وابسته به موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ره با اهداف زیر راه‌اندازی گردیده است:

1- ایجاد بستر مناسب جهت تداوم ارتباط علمی دانش‌پژوهان طرح ولایت با اساتید و پژوهشگران؛

2- ایجاد پایگاه آموزش مجازی با توجه به گستردگی علم و تکنولوژی در جهت بهبود و تداوم آموزش‌های طرح ولایت؛

3- فراهم نمودن بستر گفتگوی آنلاین بین دانش‌پژوهان و اساتید برای تعامل بهتر مباحث درسی؛

4- ایجاد پیامگاه آفلاين براي بیان مطالب در حوزه مبانی اندیشه اسلامی جهت استفاده دانش پژوهان، اساتيد و مخاطبان عام؛

لازم به ذکر است کلیه مطالب و محتوای سایت متناسب با مبانی اندیشه اسلامی و موضوعات مرتبط با طرح ولایت می‌باشد.

در راستای بهره‌مندی و آشنایی هر چه بهتر کاربران با سایت ولایت و با توجه به موارد ذکر شده توضیحاتی ارائه می‌گردد:

مخاطبان سایت ولایت به دو گروه تقسيم مي‌گردند:

1-کاربران مهمان                     2- کاربران عضو سایت 

1- کاربران مهمان: افرادی که در دوره‌های حضوری طرح ولایت شرکت نکرده و نام کاربری در اختيار ندارند مجاز به ثبت‌نام در سايت نمی‌باشند. علاقه‌مندان مي‌توانند به عنوان مهمان از محتوای ارائه شده در صفحه اصلی سایت شامل اخبار، نقد و نظر، تحلیل روز، کتب و مقالات، چند رسانه‌ای و پرسش و پاسخ استفاده نمایند.

 

 

 

2- کاربران عضو سایت: افرادی که در دوره‌های حضوری طرح ولایت شرکت کرده‌ و اطلاعات ايشان در مديريت آموزش‌هاي آزاد موسسه آموزشی  وپژوهشی امام خمینی (ره) ثبت گرديده است، می‌توانند از امکانات سايت استفاده نمايند. براي ورود مي‌بايستي نام کاربري و رمز عبور را درج نموده تا وارد صفحه شخصي خود گردند. در صورتي که نام کاربري براي ايشان ايجاد نشده است، مي‌توانند با ایجاد حساب کاربری جدید مراحل ثبت نام را تکمیل نموده و به عنوان کاربر عضو، از امکانات سایت استفاده نمایند.

امکانات سايت

الف) بيان پرسش‌ها و دریافت پاسخ از سوی اساتید هر بخش؛

ب) انجمن مبانی اندیشه اسلامی در موضوعات تخصصی تعریف شده؛

ج)  آموزش مجازی، گفتگو و کلاس آنلاین.

  ایجاد حساب کاربری (عضویت در سایت ولایت)

دانش‌آموختگان دوره‌های حضوری طرح ولایت کشوری مي‌توانند عضو سايت ولايت شوند. این افراد در قسمت ایجاد حساب کاربری جدید فرم ثبت‌نام را به صورت کامل و صحيح تکمیل مي‌نمایند. پس از تایید مدیریت، نام کاربری و رمز عبور به آدرس ايميل ايشان ارسال مي‌گردد و کاربران می‌توانند در قسمت ورود اعضا وارد سایت ولایت شده و از امکانات آن استفاده نمایند.

   

  تذکرات مهم

  • افرادي که نام کاربری و رمز عبور را در اختيار دارند، نیازي به ثبت‌نام مجدد نداشته و مي‌توانند وارد سایت شوند. پس از ورود به سايت اقدام به تکمیل اطلاعات خود به صورت صحیح وکامل نموده تا اجازه ورود به سیستم به ايشان داده شود.
  • در صورت عدم تطبيق اطلاعات وارد شده و اطلاعات موجود در مدیریت آموزش‌های آزاد، عضویت فرد تایید نشده و حساب کاربري ايجاد نمي‌شود.
  • هنگام ثبت نام در سایت ولایت، دانش پژوهان محترم لازم است نسبت به تکمیل کامل اطلاعات درخواستی اقدام فرمایند؛ در غیر اینصورت عضویت آنها تایید نمی‌شود و اجازه دسترسی به آنها داده نخواهد شد.
  •   به ثبت‌نام افرادي که در دوره‌هاي حضوري طرح ولايت شرکت نکرده‌اند، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
  • کاربران محترم؛ در صورت ايجاد مشکل فني در انجام مراحل فوق می‌توانند از طریق ایمیل طرح ولایت و یا بخش «ارتباط با ما» مشکل خود را با بخش فنی سایت مطرح نمایند، تا نسبت به رفع آن اقدام گردد.
  • دانشجویان محترم جهت افزایش امنیت هنگام ورود به سايت رمز عبور خود را تغيير داده و پس از آن از سايت خارج شوند تا تغييرات آن اعمال گردد.

 

بخش آموزش مجازی ویژه کاربران عضو سایت

این بخش به دانش‌پژوهاني که در دوره‌های حضوری طرح ولایت شرکت کرده و تمایل دارند تا در دوره‌های آموزش مجازی (برنامه آن توسط مدیریت آموزش‌های آزاد ارائه می گردد) نیز شرکت نمایند اختصاص دارد.

 

اعضاي محترم توجه داشته باشند راهنمای این بخش در بخش آموزش مجازی موجود می باشد؛ لذا جهت آشنایی کامل نسبت به روند شرکت در دوره‌ها و امکانات اختصاصی آن به بخش آموزش مجازی و قسمت راهنمای کاربران مراجعه نمایند.